KAPCSOLAT

Rajko

1. SZÍNPADI TÁNC TAGOZAT

A színpadi tánc tagozat programja a táncművészet színes, széleskörű műfajait tanítja növendékeinek. Az országban szinte egyedülállóan, a klasszikus balett és néptánc főtantárgyak mellett jazztánc, modern tánc, színpadi tánc, történelmi Modern tánc, akrobatika, valamint színészi játék, zeneismereti és táncelméleti képzést is biztosítunk. A szakmai képzés mellett biztosítjuk tanulóink gimnáziumi oktatását is.

Tanítási profilunk sikerességét jelzi, hogy az eddig végzett növendékeink a magyar táncművészet legkülönbözőbb együtteseiben tudtak elhelyezkedni. (Markó Iván vezette Magyar Fesztivál Balett, Állami Népi Együttes, Honvéd Együttes, Experidance, Ladányi Együttes, Madách Színház, stb.)

Az öt éves képzés során - az érettségi bizonyítvány megszerzése után - az ötödévesek már fellépéseken vesznek részt, részben a Talentum szervezésében, részben különböző együttesek (pl. Magyar Fesztivál Balett) vagy gálaműsorok (Szegedi Szabadtéri Játékok) produkcióiban.

A felsőbb évfolyamokban az általános képzés mellett lehetőséget biztosítunk arra, hogy akiknek alkotói érdeklődése van, kipróbálhassák koreográfiai képességeiket is.

Az iskola elvégzésével illetve az érettségi vizsga birtokában növendékeink OKJ számos, középfokú táncos szakképesítést szerezhetnek.

Tanáraink a művészetoktatás elismert szakemberei, széles körű tapasztalatokkal rendelkező, kiváló pedagógusok.

Szakmai felvételi vizsga feltételei, módja:
Színpadi tánc tagozatunkba általános iskolát végzett 14-16 éves, előképtettséggel rendelkező tanulókat veszünk fel, szakmai felvételi vizsga alapján. A felvételi vizsgára címünkön, levélben, rövid életrajzzal, szakorvosi igazolással lehet jelentkezni. Jelentkezési határidő alapfokra: 2007. 04. 16.
középfokra: 2007. március 1.
Felvételi vizsga ideje alapfokon: 2007. 04. 23.
középfokon: 2007. 03. 10. 10 óra

Jelentkezési lap letölthető itt!

Amennyiben a jelentkező a színpadi tánc tagozatunkon sikeres felvételi vizsgát tesz, automatikusan felvételt nyer az Erzsébetvárosi Reformpedagógia Gimnáziumba (címe: 1074 Budapest, Szövetség utca 35., telefon: 409-0807) is, ahol érettségi bizonyítványt szerezhet. Vidéki tanulóink részére kollégiumi elhelyezést biztosítunk, amennyiben ezt a felvételire való jelentkezéskor írásban jelzik felénk.

Szakmai felvételi vizsga tárgyai:
A felvételi alatt vizsgáljuk a jelentkező alkatát, ritmusérzékét, tágságát - és amennyiben előtanulmányai voltak - néptánc, balett vagy jazz táncelemeket kérdezünk és tanítunk.

2. TÁRSASTÁNC TAGOZAT

Modern tánc tagozatunkra általános iskolát végzett 14-16 éves, előképtettséggel rendelkező tanulókat veszünk fel, szakmai felvételi vizsga alapján. Az öt éves képzés során klasszikus balettet, néptáncot, jazzt, modern táncot, show táncot és Modern táncot (standard és latin-amerikai táncokat) oktatunk.

Szakmai felvételi vizsga feltételei, módja:
A felvételi vizsgára címünkön, levélben, rövid életrajzzal, szakorvosi igazolással lehet jelentkezni. A jelentkezési lapok beküldési határideje: 2007. március 01.
Jelentkezési lap letölthető itt!

Amennyiben a jelentkező a Modern tánc tagozatunkon sikeres felvételi vizsgát tesz, automatikusan felvételt nyer az Erzsébetvárosi Reformpedagógia Gimnáziumba (címe: 1074 Budapest, Szövetség utca 35., telefon: 409-0807) is, ahol érettségi bizonyítványt szerezhet. Vidéki tanulóink részére kollégiumi elhelyezést biztosítunk, amennyiben ezt a felvételire való jelentkezéskor írásban jelzik felénk.

Szakmai felvételi vizsga tárgyai:
Modern tánc, klasszikus balett, jazz, vagy néptánc. A vizsgabizottság készséget, tehetséget, ritmusérzéket vizsgál. Nem feltétel a felsorolt tárgyakból a magas tudásszint, hiszen a tudást az itteni 5 éves képzés alatt szerzik meg növendékeink.

Az iskola tanulói tudásszintjüknek megfelelően fellépési lehetőséget kapnak, ezeken a fellépéseken a tanévek alatt megszerzik azt a színpadi rutint, ami szükséges a táncművészi hivatáshoz.

Az iskola elvégzésével illetve az érettségi vizsga birtokában növendékeink OKJ számos, középfokú táncos előadóművészi szakképesítést kapnak.

Táncművészeti igazgató: Szirmai Béla, Erkel Ferenc díjas koreográfus
Telefon: 321-4825